Arbetsgivare / Ort:EMS Transport & Logistik AB / Örnsköldsvik

Omfattning / Varaktighet:Tillsvidareanställning (inkl. eventuell provanställning) / Tills vidare

Lönetyp: Fast månads- vecko- eller timlön

Ansök senast 30 september (27 dagar kvar)

Publicerad: 2026-08-31

Källa: Arbetsförmedlingen

Om jobbet

Om oss

Vi är ett modernt transportföretag som är anslutna till DSV. Vi kör dagligen mellan Norrland och Skåne via Östergötland. Företaget har bedrivit fjärrtransporter sedan 1948. Huvudkontoret finns i Örnsköldsvik.

Vi söker en Ekonomi- och löneassistent som kan administrera och säkerställa korrekta löneutbetalningar till ca: 50 personer och även arbeta med löpande redovisning- och ekonomiadministration.

Vi arbetar i TransPA och Hogia för löner och Fortnox för ekonomi och redovisning. Du har god datorvana och är van vid att arbeta i olika system.

Det finns utrymme för 50% beroende på din kompetens och önskemål. Vi tillämpar 6 mån Provanställning.

Urval sker löpande och tjänsten kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdatum. Ansökan med CV och personligt brev skickar du till kontor@emsakeri.com

6 mån Provanställning

Arbetslivserfarenhet

  • Ekonomiassistent (krav)

Arbetsgivare

EMS Transport & Logistik AB
Hästmarksvägen 3
89138 Örnsköldsvik

Webbplats: emsakeri.com

Ansökan

Ansök senast 30 september (27 dagar kvar)

Ansök via mejl
kontor@emsakeri.com

Visa alla 873 lediga jobb som Revisorsassistent